Wystawa Janusza Trzebiatowskiego w Niemczech

Wystawa "Czysta forma" prezentowana jest w "Muzeum im Schafstall" w Neuenstadt. Wystawionych zostało 150 prac z różnych cykli malarskich, m.in. „Ptaki”, „Chmury”, „Katedra”, „Woda” i „Muza”.

Tam, gdzie kiedyś owce znalazły schronisko, dziś jest kultura dla każdego. W 1991 r. dawna owczarnia stała się "Muzeum im Schafstall". Do przebudowy okazałego budynku z połowy XVIII wieku konieczne były gruntowne renowacje. Pierwotnie była częścią osiedla książęcego-Wirtembergii, który jest własnością miasta od 1850 roku.

Obecnie w muzeum znajdują się eksponaty z rodziny książęcej Wirtembergii-Neuenstadt, pomnika rodziny Mörike, a także historyczne mapy i widoki na Neuenstadt. W zamieszczonym poniżej linku możecie Państwo bliżej zapoznać się z twórczością Trzebiatowskiego, a także obejrzeć fotografie i relację z wystawy, która trwać będzie do 11 lipca 2021.