Kreatywnie i twórczo w Muzeum Janusza Trzebiatowskiego

W sierpniu i wrześniu nasze muzeum kilkukrotnie odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach, którzy wzięli udział w warsztatach i zabawach artystycznych.

Uczestnicy mieli możliwość poznać bliżej zbiory Muzeum, zapoznać się z sylwetką artysty, a przede wszystkim przekonać się, że sztuka jest dla wszystkich bez wyjątku.

Dzięki tym zajęciom poznaliśmy wzajemnie i indywidualnie swoją wrażliwość na piękno otaczającego świata, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, a emocje uczestnicy warsztatów przelali na papier za pomocą farb i pasteli. Cieszymy się, że możemy wspólnie spędzać czas, uczyć się od siebie nawzajem, świetnie bawić i mamy nadzieję na owocną, artystyczną współpracę. - opowiada Julia Chabowska, opiekun Muzeum Janusza Trzebiatowskiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin muzeum i wzięcia udziału w warsztatach.