Europejska Noc Muzeów 2024


Muzeum Janusza Trzebiatowskiego zaprasza do zwiedzania i wspólnej zabawy


Muzeum Janusza Trzebiatowskiego wraz z Chojnickim Centrum Kultury, jak co roku, bierze udział w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów 18 maja 2024 roku, która potrwa od godz. 18.00 do godz. 23.00. 

W muzeum będzie można zobaczyć całą kolekcję, posłuchać głosu Janusza Trzebiatowskiego opowiadającego o zbiorach oraz wspólnie ułożyć puzzle przedstawiające wybrany eksponat z muzeum. 

Ponadto, w sali wystawowej Chojnickiego Centrum Kultury będzie można zwiedzić wystawę „Południki. Boom!” Danuty Joppek - doświadczonej malarki z Gdańska. Danuta Joppek uprawia głównie malarstwo. Kuratorka i współorganizatorka wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu międzynarodowych wystaw zbiorowych „W drodze...” oraz cyklu „Grunt to Rodzinka”. Jest autorką tekstów analitycznych o sztuce. Jej obrazy inspirują poetów i pisarzy.

Na parkingu ChCk będzie można poczuć klimat zabytkowych samochodów. Stowarzyszenie Automobilklub Chojnicki zaprasza na zwiedzanie eksponatów mobilnych, na które składają się pojazdy klasyczne. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentują swoje perełki, będzie można podyskutować z właścicielami aut na temat ich historii oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy serdecznie!!!

 

(c) 2024 - Wszelkie prawa zastrzeżone