Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ
 • Jubileusz

  (65kB)

 • Muzeum ponownie otwarte 7 lipca

  Szanowni Państwo
  uprzejmie informujemy, że we wtorek, 7 lipca,
  po prawie trzymiesięcznej przerwie
  zapraszamy do ponownego zwiedzania
  Muzeum Janusza Trzebiatowskiego.

  Prosimy zapoznać się z aktualnym
  Regulaminem zwiedzania Muzeum na stronie
  http://muzeumtrzebiatowskiego.pl/regulamin.html

   

Mikołajki w baszcie

6 grudnia Muzeum Janusza Trzebiatowskiego okupowały dzieciaki ze wszystkich chojnickich szkół. Po raz kolejny placówka zaprosiła je na mikołajki. Szczególne, bo ze sztuką w roli głównej.

Gości przyjmowała przebrana za Śnieżynkę Julia Chabowska-Reca, a na każdym piętrze na małych i trochę większych czekały kartony, taśmy, farby, nożyczki i inne przybory, które mogły być pomocne w budowaniu domków „z piernika”. Bo tegoroczne zajęcia właśnie takie miały zadanie. 

Na każdej kondygnacji inaczej zabierano się do dzieła i inne były artystyczne koncepcje, ale wszędzie z zapałem rozrywano i sklejano kartony, otulano je taśmami, malowano, spryskiwano „śniegiem” z tubki. Praca była zespołowa, a panie nauczycielki doglądające podopiecznych nie miały czasu na nudę, bo tyle się wciąż działo! Mikołajkowy nastrój wzmocniły czapeczki, które każdy mógł założyć przy wejściu, a na sam koniec naprawdę wkroczył do baszty Mikołaj z workiem pełnym słodkości dla każdego z uczestników. Nawet nie musiał za wiele pytać, czy dzieci były grzeczne, bo to oczywiste, że nikt nie rozrabiał, a na piętrach został wzorowy porządek!

Tekst i fot. Maria Eichler 

Script logo