AKCEPTUJĘ

po prawie trzymiesięcznej przerwie
    zapraszamy do ponownego zwiedzania
    Muzeum Janusza Trzebiatowskiego.

Prosimy zapoznać się z aktualnym
    Regulaminem zwiedzania Muzeum na stronie

Julia Kamińska zaśpiewała w podziemiach

29 listopada w podziemiach kościoła gimnazjalnego słuchaliśœmy recitalu Julii Kamińskiej, uczennicy I klasy w II LO. Koncert został przygotowany w ramach Jesiennych Impresji z Muzeum Janusza Trzebiatowskiego.

Julia wystąpiła z recitalem „Wyœśniłam sen” złożonym z piosenek z musicali, m.in. takich jak Nędznicy czy Królowa śŒniegu. To pierwszy jej taki występ, gdy na scenie jest tylko ona i towarzyszący jej pianista Bogdan Ciesielski, bez udziału innych solistów. Cz궜ć z utworów wykonywała zresztą publicznie po raz pierwszy. Trema pewnie była, ale nadspodziewanie szybko Julia ją ujarzmiła i bardzo swobodnie królowała na scenie, przechodząc od tonów dramatycznych w stronę coraz bardziej lekkich i frywolnych. Jej głos brał nas w niewolę, a oszczędna „gra” aktorska pasowała jak ulał do charakteru repertuaru. Ale pod koniec Julia pokazała sceniczny pazur i przekonaliœśmy się, że jest œświetna także w jazzowych klimatach i że ma w sobie nie tylko seksapil, ale i komediowe zacięcie. – Ma talent –- chwali Adam Zaremba, który uczył ją śœpiewu. –Powinna się kształcić dalej. Wiem, że marzy o Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Dumny był tata –Tomasz Kamiński, a mama na tę okazję częstowała wszystkich tortem z dekoracją w postaci nutek i imienia córki. Kolejka z gratulacjami była bardzo długa i kto wie, może kiedyśœ będziemy z łezką w oku wspominać pierwszy recital przyszłej gwiazdy estrady... Powody do dumy mają także w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie Julia rozpoczynała swoją przygodę z piosenką i gdzie została wypromowana.

Tekst i fot. Maria Eichler 3877 Julia Kamińska zachwyciła słuchaczy.